Proč nevíš, jak se má Franta když...

9. ledna 2014 v 20:07 | Sudánec |  Pro pobavení
Každá žena se s tímto fenoménem za život nesčetněkrát setká, přesto nikdy nepochopí, proč tomu tak ve skutečnosti je. Uvedeme si modelovou situaci. Váš partner jde večer s kamarády na pivo, vy si zatím uděláte příjemný večer se sklenicí vína a nějakou dobrou knihou. Může být i špatná, to záleží na vás. V případě, že jste již splnila svoji reprodukční povinnost a máte děti, tak o klidných večerech již asi jen sníte, takže se vás výše uvedený večer netýká.
Je úplně jasné, že váš partner pronesl něco v tom smyslu, že si zajde na dvě, že přijde brzo, že se neožere, ale tyto sliby jako obvykle bývají plané a o půl třetí ráno vás vzbudí nějaký idiot, který zvoní na zvonek a snaží se vylomit dveře. Rychlá kontrola prázdného místa v posteli vám dá jasně najevo, že ten idiot bude váš drahý a že je (zase) našrot. V tuto chvíli je zbytečné mu cokoliv vyčítat, nebude si to pamatovat a navíc by s ním stejně nebyla moc rozumná řeč, protože jediné, co z něho vypadne, je výmluva, že Karlův kamarád pořád objednával panáky, což nešlo odmítat a nakonec to takto dopadlo. Když se ho pak druhý den zeptáte, jak se měl, s kým v té hospodě pil, případně jestli se dozvěděl něco nového, tak se dočkáte nejspíš velmi stručné odpovědi ve formě výčtu jmen zúčastněných a konstatování, že se měl dobře. Pokud jeho kamarády znáte a zeptáte se ho, jak se kluci mají, dozvíte se, že dobře a tím to váš drahý považuje za vyřízené. Tohle je věc, kterou nedokážete pochopit. Vždyť s nimi byl 7 hodin a neví o nich vůbec nic nového?! Karlova přítelkyně vám přitom řekla, že Petr s Magdou čekají dítě, Roman s Karolínou se asi rozvedou, Karel má prý problémy s erekcí a Mirek si našel nové děvče. Přitom vám ten váš vůl jen řekne, že "dobrý" a že nic nového neví.
Je jasné, že vás napadne, o čem se to teda celou tu dobu bavili? Odpověď je přitom úplně jednoduchá. O všem jiném než o osobních věcech. Zaprvé: chlapi neumí vyjadřovat své pocity a rozebírat osobní problémy s kamarády, a zadruhé: tyto věci už vůbec nehodlají řešit u piva. Tam se totiž řeší zásadně a pouze nesmysly. Alespoň tak to vidí ženy. Debatuje se o sportu, autech, jídle, technice, sexu, vzpomíná se na pijatiku z minulého týdne, kdo jak dopadnul a jak ho doma žena pochválila, že propil všechny prachy a ztratil bundu. Při větší hladině alkoholu se obyčejně přechází na témata jako je politika, staré křivdy, vášnivé dohady o naprosto nepodstatných věcech (loni v srpnu bylo větší teplo než je letos, Ferrari F12 Berlinetta má zrychlení 0-100 km/h za 3,1 sekundy a ne za 3,2, jak tvrdí Petr). V případě, že témata k hovoru náhodou docházejí, nebo je třeba uklidnit nekončící rozepři o tom, jestli je lepší "foukaná šestnáctistovka" nebo "atmosférickej dvoulitr", přichází na řadu oddechové téma v podobě stížností na partnerky, co po nás zase chtějí a čím nás nasraly (i když je máme opravdu rádi, tak nemůžeme dát najevo slabost a rozplývat se nad tou naší beruškou, co čeká doma a chystá něco dobrého na zakousnutí, až se vrátíme ožralí a hladoví domů z tahu).
Zkrátka a dobře. Jediná situace, kdy zjistíte něco od chlapa, je ta, že sám něco zjistil a chce se o to s vámi podělit. Druhá možnost je ta, že sice neví nic pro vás zajímavého, ale má potřebu vám vylíčit, jak se náramně bavil, protože Romanovi přilepili cigára ke stolu, když byl na záchodě, Karel se na baru hrozně poblil a Petr po cestě domů přesunul všechny značky blokového čištění o ulici vedle nebo do přilehlých křovin.
Proto vám milé dámy tímto chceme naznačit, že dolovat z chlapa nějaké nové informace a drby je plýtvání energie a pokud vám chce předat informace, tak to také udělá.
Na závěr jedna z mnoha osobních zkušeností s tímto problémem z nedávné doby. Je tomu asi měsíc, co mi kamarád volal, že potřebuje pořešit něco s počítačem a jestli bych mu nepomohl. Dále jsem v rozhovoru zaslechnul něco o lahvi skotské, a že spojíme příjemné s užitečným. O této situaci jsem doma informoval svou milovanou ženu, kterou tímto zdravím a doufám, že má pro mé bláboly pochopení, a vyrazil jsem vstříc instalaci systému a lahvince něčeho dobrého. Jelikož se jednalo o postarší výpočetní techniku, tak jsme si čas krátili rozmluvami na všemožná "chlapská" témata a popíjeli kvalitní destilát. Debata čile pokračovala i po úspěšném zprovoznění počítače a to až do dna láhve, na které jsme narazili v půl páté ráno. Oba jsme se rozloučili, já s poděkováním za chlast, on s poděkováním za vykonanou "práci".
V jedenáct jsem se probral z kómatu a moje milá žena mě okamžitě zasypala dotazy, kdy jsem přišel, co jsem tam tak dlouho dělal a jak jsem se bavil. Odpověděl jsem tak, jak to máme mi muži rádi a to je stručně, načež jsem byl dotázán, jak se onen kamarád má a jak je spokojený se svou novou přítelkyní. To byly otázky, na které jsem neměl odpověď, tato témata nebyla na pořadu večera, a i kdyby, tak bych řekl, že "dobrý", to je totiž univerzální odpověď. Tuto informaci má polovička odmítala pochopit a argumentovala 11 hodinami, které jsem strávil mimo domov a že vlastně vůbec nevím, jak se dotyčná osoba má. O čem jste se jako bavili? Zazněl další dotaz. Na tuto otázku používám s oblibou slovní spojení "tak různě". Přece si to nemůžu všechno pamatovat a někdy by to ani nebylo vhodné jakékoliv reprodukce.
Takže sečteno a podtrženo. Pro ženu je představa, že celý večer někdo stráví se svými přáteli, a nedozví se nic osobního a pro ni zajímavého, natolik abstraktní, že to nedokáže asi nikdy pochopit a bude tyto otázky klást až do konce života. Máti a bábina mi dodnes kladou otázky: "Jak ses tam měl?", "Co dělají kluci?", "Co nového?", "Jak se máš?". Dodnes jim, pokud tedy sám nechci o něčem mluvit, odpovídám hesly typu "dobrý", "v pohodě" a "není nic novýho".
Takže milé dámy, berte to jako fakt, odpor je zbytečný, my se bavíme mezi sebou jinak než vy a nikdo s tím nic nezmůže. V případě, že o dotyčných, se kterými se váš muž stýká, chcete něco vědět, tak se jich zeptejte se samy nebo nám řekněte, že to či ono máme zjistit. V tom případě se k vám možná nějaká informace dostane.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama