Společné bydlení

9. ledna 2014 v 20:10 | Hank009 |  Rady a tipy
Jednou to přijít musí. Je to totiž další fáze vážného vztahu a pro soužití páru jako takové je to jedna z důležitých zkoušek.
Znáte to, jste spolu už dlouho, jeden z vás přespává u toho druhého častěji než u sebe, a tak vám přijde logické posunout se o tu další imaginární metu dál. Začít společně bydlet. A mohou nastat hned tři situace. Buďto se nastěhujete vy k němu, on k vám, nebo si najdete úplné jiné společné bydlení. Rád bych dnes rozebral první variantu, kdy se přestěhujete ke svému příteli.
Určitě to nebude lehké, ale s pár radami to můžete zvládnout lépe. Záměrně uvádím lépe, protože dobře to nejde zvládnout nikdy. Prvním větším problémem je ono vlastní stěhování. Muži většinou bývají velmi překvapeni, kolik věcí potřebuje normální žena k životu. Za poslední dobu, co jste přespávala u něj, jste si už určitě stihla přinést nemalé množství svých věcí a mnohým mužům se může zdát, že v jeho bytě máte téměř všechen svůj majetek. Pokud vám pomáhá se stěhováním právě on, bude zřejmě dosti šokován a překvapen. A to jen v případě, že máte všechny své věci úhledně zabalené v krabicích. Jakmile máte sbaleno jen napůl a začnete v rychlosti uklízet své nesbalené věci a pokládat muži otázky typu, co do jaké krabice, tak máte zaděláno na další problém a to je, že může být také muž hned ze začátku pekelně naštvaný a k hádce bude pouhý krůček. V okamžiku, kdy už máte všechny věci u něj, je důležité si byt rozdělit na jednotlivé části, kterým se budu věnovat podrobněji.
Začneme třeba koupelnou. Mužsky funkčně zařízená koupelna s jedním šamponem a mýdlem na vaně, kartáčkem na zuby a holicím strojkem na umyvadle, se nesmí změnit skokově. Jinak žena vystavuje muže riziku náhlého šoku. Doporučuji si do koupelny dát jen úplné nezbytnosti nutné k základní jednodenní hygieně, a postupně, den za dnem, přidávat. Nejhorší, co se totiž může stát, je to, že muž nebude schopen ve změti pro něj absolutně neznámých přístrojů a pomůcek najít své tři elementární potřeby pro osobní hygienu.
Dalším takovým společným prostorem je kuchyň. Na tu obzvlášť pozor, pokud váš protějšek tvrdí, že rád vaří. Nesnažte se zorganizovat jakýmkoliv způsobem jeho (pro něj perfektně uspořádané) nádobí, koření a vlastně cokoliv v kuchyni. Nápady, jako že miska by měla být s miskami a ne se sklenicemi, protože je skleněná, nebo že pánvičky by měly být na jednom místě a hrnce na druhém, o uspořádání příboru raděj ani nemluvím, jsou zcela nemístné a zakládáte si na další případný oheň na střeše. Na jakékoliv změny rychle zapomeňte. Vše musí proběhnout postupně a po vzájemné dohodě. Většina mužů totiž má, nebo si to alespoň myslí, smysl pro organizaci. A ten je samozřejmě nejlepší a neměnný.
Co se týče ložnice, tak pokud patříte k těm osobám, co spí s půlkou svého majetku, tak tady taky pozor. Postel pro muže představuje místo odpočinku a stánek pro radostné sexuální hrátky. Žádný muž nechce při sexu bojovat s hromadou nepotřebných záležitostí, které se mu motají všude kolem. Nejhorší pak můžou být situace, kdy při intimní chvilce zcela rozčílená vykřiknete: "Sakra, ležíš mi na mé knize a můj lak na nehty jsi shodil z postele!" To ho dokáže nažhavit asi tak jako pánský striptýz.
Další a nejdůležitější věcí je úprava společných prostor. Muži nikdy nepochopí význam umísťování květin, které nejdou jakýmkoliv způsobem konzumovat. Ať jíst nebo kouřit. Také je velmi důležité nepoužívat věty typu: "Jak tady můžeš bez záclon žít?" To musíme okamžitě napravit, bude potřeba vymalovat (samozřejmě si to uvědomíte až po nastěhování všech vašich věcí) nebo zaplňovat byt různými nepotřebnými bytovými doplňky dekoračního typu. Na to je po nastěhování velmi, velmi brzy. Muži mají rádi jednoduchost a funkčnost, takže s těmito věcmi opravdu pomalu. Pokud jednou za čas domů přinesete jednu (ale opravdu jen jednu) z výše popsaných věcí, věřte, že je to klíč k úspěchu. Většinou si muž těchto změn ani nevšimne a za nějaký čas bude překvapen, kde se to tu všechno vzalo. V tom případě je dobré mít schované stvrzenky od nákupu jako důkaz, že už tam opravdu jsou dlouho.
Rada na závěr? Vše dělejte postupně a pomalu a o všem si předem se svým partnerem promluvte. Musíte pochopit, že pro muže by bylo velmi drastické, kdyby se jeho mládenecký byt ze dne na den změnil v hnízdečko lásky podle vašich představ. Cítil by se ztracený a odevzdaný. A to přece nechcete, že? Nejhorší však pro něj je fakt, že ztratil vědomí, že tam nebydlíte nastálo a přece jen někdy spíte sama u sebe. Muži se s tímto velmi dlouho vyrovnávají a jediným lékem je alespoň částečný útěk za kamarády nebo účelné vyhledávání samoty. Tak, jako lidé potřebují k životu vzduch, muži potřebují někdy samotu a tu mu musíte občas dopřát. Jedině tak se nejrychleji vyrovná s tímto nově nastoleným stylem života. Jo, a nikdy mu nesahejte na jeho pracovní stůl. To je zkrátka absolutní tabu, je to jeho místo a tak to musí zůstat navždy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama