Návštěva společnosti

12. února 2014 v 9:57 | Hank009 |  Rady a tipy
Pokud máte doma muže, který je normální chlap a ne přetočený metrosexuál, který je v okolí ostatních můžu terčem vtípků, tak vás možná čekají nemilé situace v případě, že se chystáte navštívit společnost vašich přátel. Proto uvádíme pár rad, jak si tuto návštěvu zpříjemnit nebo spíše neznepříjemnit. Jsou totiž situace, kdy to sice myslíte dobře, ale načasování a způsob sdělení nejsou zrovna zvoleny ideálně. Jako příklad uvažujme, že jdete společně třeba na ples.
Muž je v některých ohledech vzhledem k ženě tvor primitivní a na oblékání či nachystání mu na rozdíl od ženy hravě stačí patnáct minut. Proto dlouho setrvává v pozici, ve které byl, když se žena začala připravovat. V hlavě má spočítané, kolik času nezbytně potřebuje a ostatní čas tedy může být zavřený ve svém světě, který velmi nerad opouští. A už vůbec nerad ho opouští pro takové zbytečnosti, jakými mohou být rady ohledně oblečení nebo připomínky, že čas běží a podobně. Ve většině případů nakonec stejně čeká na partnerku již zcela oblečen a zakleknut ve startovacích boxech s prosebným výrazem brzkého výstřelu.
Nepříjemností může být i nevhodná volba oblečení muže. My totiž neřešíme, kterou košili si vezmeme a která kravata se k ní hodí. Pravděpodobně si vezmeme tu nejpohodlnější, což většinou bývá zrovna ta nejvíce obnošená. Pokud máte nějaké specifické podmínky k šatstvu, tak je oznamte včas nebo je sama vyberte. Pokud se chlap konečně dočká a žena je nachystaná k odchodu, je už většinou myšlenkami na cestě, v horším případě ve svém myšlenkově prázdném světě, kdy má v hlavě pusto jako v ledničce při nečekané návštěvě. V tuto chvíli změna jeho oblečení nepřipadá v úvahu a případná vynucená změna mu na klidu nepřidá.
Před vstupem do společnosti a hlavně ve společnosti nenacházejte vady na jeho vzhledu. Většina mužů nevnímá, jestli má vlasy lehce neučesané a na oblečení nějakou tu šmouhu. Upravování a maskování těchto závad ho přenáší do období jeho dětství, kdy maminka na nedělní procházce nebo návštěvě babičky neshledala jeho vzhled uspokojivým, sáhla pro kapesník, který naslinila a jala se dávat jeho obličej do pořádku. Je to ponižující a nedůstojné. A už vůbec by se neměly pronášet věty typu: Zrovna dneska sis musel vzít tu nejhorší košili. Tady se ti začíná párat lem. Co to tady máš za pupínek? Ty sis zase nečistil uši. Ten kabát už vypadá hrozně, měl by sis koupit jiný. A tak podobně. Hlavně ale, a to je zásadní, nevyslovujte tyto věty v přítomnosti jiných lidí.
Při hovoru ve společnosti mu nevyčítejte jeho neomalenost, se kterou se s vámi za normálních okolností baví. Jsou to rány pod pás, které nečeká a staví ho to do nepříjemné pozice. Muži chápou, že ženy chtějí, aby vedle nich vypadali skvěle, hlavně v přítomnosti jejich kamarádek či známých, ale nedělejte z nich svoji vizitku falešným pozlátkem a nenuťte ho k nepřirozené přetvářce. Jenom ho zbytečně znervózníte, začne se chovat nevrle a může to v konečném důsledku přerůst v katastrofu, kdy vás opustí s nervy v kýblu a odejde na bar dát si pár panáků na uklidnění, v horším případě zamíří domů nebo do nějaké hospody. Pokud se tak stane a po následném shledání mu vyčiníte, že vás tak hrubě opustil, přesvědčte se, že máte všechna okna a dveře zamknuté, klíče nejlépe zahozené a počítejte i přes tyto opatření se faktem, že budete spát, minimálně tento večer, sama.
Když i přesto všechno výše popsané uděláte a muž je stále s vámi a ještě nestačil provést zbrklý ústup nejlépe někam do cizích krajin a je po všem, tak si můžete být jistá, že je jen krůček od totální exploze a není radno mu k tomu dopomáhat. Rady do budoucnosti s výčtem chyb, které udělal, zcela jistě nepadnou na úrodnou půdu, aby pro příště přispěly ke zlepšení jeho prezentace ve společnosti po vašem boku. Jediné co nastane, je mužův totální výbuch zbaven veškerých zábran, kdy všechno ze sebe naráz vysype, vám zbudou jen oči pro pláč a nebudete přesně vědět, proč se vlastně naštval, když to s ním myslíte dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama