Nechte ho vychladnout

26. února 2014 v 12:11 | Hank009 |  Rady a tipy
Tento článek je věnován ženám, ale podle mě dobře sedí i na některé muže. Čímž nechci říct, že je psaný pro všechny ženy bez výjimky, ale podle toho, co jsem od mužů odposlechl, se to stává snad každému z nich.
Situace je následující: muž přijde z práce domů a tam ho čeká jeho žena, přítelkyně, spolubydlící, sestra, maminka či dokonce babička. Ještě horší je situace, kdy muž pracuje a žena je celý den doma; ať na mateřské, studuje nebo z úplně jiného důvodu. Muži samozřejmě chápou, že se ženy na ně po celém dni těší. Co si však ženy často neuvědomují je fakt, že chlapa musí nechat nějakou dobu vychladnout.
Možná se vám někdy stalo, že jste po příchodu muže, celá natěšená, na něj spustila konverzační kolotoč a setkala jste jen s planými odpověďmi, podrážděností, rozčílením, či dokonce s verbálním útokem. Pokud se vám to stalo častěji, asi jste si již uvědomila, že po nějaké době všechno přejde a muž se s vámi nakonec začne bavit. Ale nikdy to už není ono.
Když chlap přijde z práce, tak si potřebuje vykonat svůj popracovní rituál, aby se myšlenkami odpoutal od celého dne a začal konečně odpočívat. Každý muž má nějaký jiný obřad navození klidu, ale věřte, že každý má nějaký. Někomu stačí dát si v klidu večeři, přečíst si při tom noviny nebo shlédnout nový díl seriálu a potom už je zcela k dispozici k hovoru a dalším volnočasovým aktivitám. Je to taková představa toho, co ještě musí vykonat, aby už konečně nemusel dělat nic a všechny povinnosti spojené s pracovním dnem měl za sebou.
Pokud mu ovšem do tohoto rituálu vstoupí žena jiným způsobem, než že mu ohřeje večeři, tak je to naprosté nabourání tohoto konání a vede to často k nepříjemným situacím. Pro chlapa je to naprosto nemyslitelné a přitom stačí jen chvíli počkat, až dokončí svůj pracovní den a vše bude v pořádku. Je to jako kdyby sportovec doběhl závod a při vydýchávání by se k němu připojila redaktorka a ptala se ho, jaký ten závod pro něj byl, co se mu přihodilo, co bude dělat po závodě, jací byli soupeři a podobně. V tuto chvíli se přitom běžec plně koncentruje na to, aby chytil dech, a teprve potom může dávat rozhovor. Je velmi nepříjemné mluvit a přitom těžce popadat dech. Závod je sice u konce, ale odpočívat ještě nemůže. A to je přesně situace, kdy muž vstoupí do dveří domu. To je to vydýchávání, při kterém nabere síly do dalšího konání. Až si sedne ke kávě nebo televizi, tak teprve to je ta doba vhodná k hovoru.
Jako muži chápeme, že ženy mají potřebu více komunikovat; vše je navíc umocněné tím, když jsou doma samy. Víme, že se těšíte na své protějšky, až přijdou domů, ale dejte jim chvilku na dokončení jednoho procesu, aby byli schopni začít se věnovat dalším činnostem. Muži velmi neradi dělají dvě věci najednou a dokážou se dost nepříjemně bránit tomu, aby je dělat museli. Když se budou ženy v tento kritický okamžik snažit být trpělivější, zaručeně jim to přinese kýžené ovoce nebo spíš nepřinese nerudného a podrážděného chlapa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama