S kocórem v knajpě na hokeju

19. února 2014 v 13:30 | Sudánec |  Rady a tipy
Dnes jen takový krátký aktuální postřeh, týkající se hokejových utkání na ZOH Sochi 2014. Většina žen není sportovně založena, myslím tedy ne tak jako mi muži úžasní, neomylní, pasivní sportovci, kteří na gauči nebo v hospodě vždy přesně ví, kde je chyba a jak onen sportovec má správně konat. Dle mého názoru je pro většinu žen jejich psychickým maximem fandit u hokeje nebo fotbalu, nesetkal jsem se zatím se ženou, která by pochopila ty blbce v autech jak 2 hodiny (v případě Le Mans 24 hodin) jezdí dokola a ten jejich debil na to čumí s napětím, jako na nejnapínavější díl Ulice. Takže jakékoliv projevy sportovního zápalu do nepopulárnějších sportů v Česku (bože jak já nesnáším název Česko !) hodnotím velice kladně. Má to ovšem určité nedostatky, které níže rozvedu.
Dnes v 18:00 vypukne další důležitý hokejový zápas na ZOH a já už živě vidím, jak veškeré dámské osazenstvo v naší oblíbené putyce bude nervově na zhroucení ve chvíli, kdy naši hoši potřebují střídat a místo tlaku na soupeřovu bránu se stáhnou do vlastní třetiny, kde počkají na vystřídání a založí nový útok. Tyto situace jsou komentovány výkřiky: "Proč se vracíte dozadu!" Na co čekáte? Běžte dopředu!" "Proč to zdržuješ? Už končí poločas". A podobně.
Další nevýslovná muka dámy prožívají v situacích, kdy se rozjíždí protiútok a náš útočník vyčkává na modré, aby mohl přejít do soupeřova pásma. V těchto situacích zaznívají výkřiky jako: "Zase tam vepředu nikdo není!" Na co tam čeká?" "Ti protihráči jsou tam vždycky nachystaní". Nebo ještě lépe. Tým nahodí za modrou, aby snadněji přešel přes střední pásmo a milé ženy hned vzrušeně hořekují proč to tam střílí, když tam nikoho nemá. Další nepochopení pravidel nastává v situacích kdy, jsme v útočném pásmu a někdo neudrží puk před modrou a je třeba vyklidit třetinu a zahájit nový protiútok ze středního pásma, nedej bože se vrátit do vlastní třetiny a vystřídat. V těchto situacích již opravdu jde do tuhého a ozývají se již útočné a hanlivé pokřiky na naše hochy na ledové ploše. Nadávky jako: "Co tam kurva děláš?!" "Proč to nahráváš dozadu?!" "Proč se vrací? Proč nestřílí!".
Takových situací a nadávek je za jedno utkání celá řada a nikomu to nemám za zlé, ba naopak. Oceňuji ženy, které jsou zapálené do pasivního sportování u televize nebo v kotli na stadionu, jen mi občas přijde líto, že vlastně nechápou, proč se dané situace dějí. Přitom pravidla nejsou nikterak složitá a dají se najít na internetu, nebo vám je, milé dámy, vysvětlí přítomní pánové. Odměnou jim bude pocit, že se konečně dokážete bavit o něčem, co nás chlapy zajímá.
Závěrem bych rád vypíchnul část příhody, kterou měl kolega z redakce (Hank007:), pozn. autora) se svojí známou. Dotyčná měla komentovat cizincům hokejové utkání, načež jí bylo oponováno slovy, že nezná pravidla, tak jak může něco komentovat a ať mu řekne co je třeba zakázané uvolnění. Tento termín nebyl pochopen, proto se Hank uchýlil k mezinárodnímu termín icing, kterému dotyčná rozuměla a popsala to následovně: "To je takové to, když puk dlouho jede po ledu." Ano ve světě žen to tak může být, ale v pravidlech to zní trošku jinak.
Závěrem chci tedy říct, že nás těší, že mají ženy zájem o sledování sportu v zahulené nalívarně s tlupou uřvaných, smaradlavých a ožralých hovad. Svými výroky nás bavíte, ale někdy by možná nebylo od věci se seznámit detailněji s pravidly a pochopit ony nepochopitelné situace na ledě. Věřím, že pro vás pak hra dostane nový rozměr. Takže, milé ženy, fanděte s námi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 werulle werulle | E-mail | 20. února 2014 v 19:00 | Reagovat

Opět jsem se dooost pobavila :)Nad tím,jak krásně dokážete vystihnout nás ženy ! uplně se vtom vidím :-D jen tak dál 8-) palec hore vašim článkům!

2 Sudánec Sudánec | 20. února 2014 v 19:42 | Reagovat

Velice nás těší Vaše kladná reakce na naše články a doufáme, že se budete bavit i nadále.

P.S. Ze včerejšího hokeje ovšem radost nemáme!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama