Romantický film mi zabil muže

12. března 2014 v 10:31 | Sudánec |  Rady a tipy
Dnes to bude trochu z vážnějšího soudku. Právě jsem přemýšlel, co napsat o chlapech, abych si z nich udělal srandu, a co čert nechtěl, zase jsem se dostal jinam, než jsem měl v plánu. Tentokrát bych se chtěl vyjádřit k problému romantických komedií. Proč většina žen tento žánr filmové tvorby tak strašně žere, proč mají potřebu sledovat neustále ta samá klišé jen stokrát trochu jinak? A proč, ještě ke všemu, často nutí své protějšky sledovat cizí milenecké páry, které mají na začátku filmu problém, nedokáží si říci, co k sobě cítí, následně se vydají každý jinou cestou, aby o hodinu později ten idiot udělal nějaké velmi romantické gesto a získal svou lásku zpět ze spárů jiného, mnohem pohlednějšího, finančně zajištěného muže, který se umí vyjádřit hned a nepotřebuje rozchod, aby sdělil své vyvolené, že ji miluje a že si ji chce vzít, a přesto všechno není ani náhodou tím pravým.

Tyto filmy jsem nikdy nepochopil a nenašel jsem ani důvod ke sledování těch samých věcí znovu a znovu pouze s jinými herci. Každá romantická komedie začíná a končí stejně. Ta potřeba dobrých konců je, ve své podstatě, velice kontraproduktivní, jelikož po dvou minutách už víte, že tihle dva to mají nahnutý, ale na konci filmu budou spolu šťastni až navěky ámen. Zbytek filmu je plný pomalých ukňučených písniček, snahy zapomenout na lásku, která hory přenáší, ale nebyla dost silná na to, aby si ji uvědomili dříve, než si dali košem, plno rádoby vtipných dialogů, potřeby měnit své zvyky a chování pro milovanou ženu a hromada romantických nesmyslů, které jsou možné pouze na plátně.

Má milá má naštěstí obdobný názor na věc a hlavně ví, že filmy, které mě nebaví, nemá cenu se mnou sledovat, protože je neustále komentuji, mám blbý připomínky a dělám si z většiny postav srandu. Proto když jednou za uherský rok, vyjde nějaká opravdu "kvalitní" romantická komedie a na ženu dolehne touha zasnít se a prožít nereálno, pošle mě do hospody, nalije si víno a podívá se na tu fantastickou jízdu plnou estrogenu a varlat vracejících se zpět do mužského těla hlavního hrdiny. Oba jsme spokojeni. Já to nemusím prožívat, ona mě nemusí poslouchat a navíc ve finále ví, že je to film, a že takové věci, co předváděl hlavní "hrdina", ode mě nikdy neuvidí.

Ženy asi chtějí žít ve světě, kde se mnohou stát princeznami, jež budou chrabří rytíři dobývat, šlapkami, které pohledný milionář vezme za své, nebo jen obyčejnými ženami, které prožijí neskutečné věci a jejichž dobyvatel je schopen jít až na kraj světa, darovat orgán, zhubnout 50 kilo, vydělat 10 milionů dolarů a následně je věnovat na charitu, přemluvit kolemjdoucí na Manhattanu, aby zazpívali jeho lásce romantickou píseň, kterou sám napsal na lotosové květy nektarem z ambrózie za svitu úplňku nedaleko ledovcového jezera, do kterého chčije jednorožec. Chápu, že z té většiny žen, které tyto bijáky sledují, část bere tuto tvorbu jako pouhopouhý oddych a relax, a pokud ještě nenutí svého milého k jejich sledování, tak je vlastně vše v pořádku a není se o čem bavit. Jenže. Jsou i takové, které vidí tyto filmy jako dokumentární film o lásce a veškerá gesta a ústupky od hlavní postavy považují za normální, oprávněná a následně je očekávají i u sebe doma, a to je kámen úrazu.

Váš chlap je takový, jaký byl na začátku, jen možná ztratil trochu té pozornosti, kterou máte tak ráda a vyžadujete ji, ale zaručuji, že je pořád stejný, jako když jste se poznali. Chlapi se nemění, i když by si to většina žen přála a některé tomu i věří. Jediná věc, která se na chlapovi změní, je vaše vnímání jeho osoby. Když se poznáte a jste zamilovaní, tak je chlap samozřejmě pozornější a více o vás usiluje, protože chce sex, ale hlavně vy vidíte pana Dokonalého z filmu, který pro vás snese modré z nebe a půjde světa kraj a nevidíte drobné nedostatky, které se objeví poté, co hormonální bouře odezní a z bláznivé jízdy, kdy je možné vše, se stane obyčejný život. Potom si začnete zoufat, že o vás ztratil zájem, není pozorný, nevěnuje se vám a štve vás v různých věcech, které na začátku nedělal. Ale on je dělal, jen jste to neviděla a to, že už se vás nesnaží dobývat, je tím, že už má jistý přísun sexu a není tedy důvod se nadále snažit. Stačí mu jen udržovat to, co má.

Zde vidím další a zásadní problém, a to ten, že pokud si takovými filmy žena utváří vnímání správného chlapa již od puberty, její očekávání jsou naprosto nereálná, v životě nemůže najít toho pravého, protože nikdo takový není. Každý máme své chyby a nikdo ze sebe nebude dělat vola, jako ti sexy blbouni z filmů. Lidé se celkově nechávají hodně ovlivňovat filmy a médii vůbec, a proto v životě vyžadují věci, které nejsou možné. Každý chlap by chtěl chodit se Scarlett Johansson, jezdit v Rolls-Roycu Phantom a popíjet čtyřicetiletou whisky při střelbě bažantů, ale toto je nereálné pro 99,9999 % mužské populace a stejně tak by ženy chtěly žít s Ewanem McGregorem, který je namakaný jako Arnold, jezdí v Rolls-Roycu Phantom a popíjet čtyřicetiletou whisky při střelbě bažantů, přesto je něžný a pozorný milenec, který neustále překvapuje romantickými gesty a poskytuje jí finanční i psychickou podporu, ale hádejte co, taky to není možné. Jsme obyčejní lidé a měli bychom žít spokojené obyčejné životy a nevyžadovat nesplnitelné a nemožné. Tím nechci říct, že není na místě snaha být lepším člověkem a najít si lepšího partnera, který vám bude vyhovovat. Jen se držte nohama na zemi a uvědomte si, že nežijme ve filmu ani na stránkách časopisů, a že chlapi jsou holt někdy nepozorní a necitliví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama