Vyvolení

6. března 2014 v 11:15 | Hank009 |  Úvodník
Úvodník je od toho, aby shrnul informace publikované v právě vyšlém čísle, nastínil obsah nejzajímavějších článků a pokusil se na ně upoutat čtenářovu pozornost. Protože my tu máme dva články týdně a jeden z nich bývá zrovna ten úvodník, tak se musíme držet malinko odlišného stylu. Kdybych totiž chtěl upoutat na aktuální články, bylo by to jako uspořádat volby a mít jenom jediného kandidáta. Ne že by to nešlo, ale minulo by se to účinkem, navíc by to nebylo demokratické nebo by si lidé alespoň mysleli, že to není demokratické. A v tom případě by mohly začít protesty, demonstrace a volební komise by celou situaci musela zdlouhavě vysvětlovat a celé by se to zamotalo jak sluchátka v kapse.
Ale s tím se my trápit nemusíme. Máme totiž jasný cíl, výkonný tým lidí a ucelenou představu o podobě našich článků. Páteří našich příspěvků je pokus o vtip, humorné vyložení životních situací a nadsázka, kterou používáme prakticky vždy a všude. Vyjadřujeme se velice vážně. Tím myslíme smrtelně vážně. Každé jediné slovo a každá situace je cíleně mířena na všechny čtenáře, bez ohledu na věk, pohlaví, dosažené vzdělání a společenské postavení. Nechceme přece přemýšlet zpátečnicky a diskriminovat různé menšiny, většiny, společenství a už vůbec ne jakékoliv skupiny. Nebereme to na lehkou váhu a jsme si vědomi důsledků, které by mohlo takové chování zapříčinit.
Jsme totiž dokonalí, nikdo na nás nemá a zároveň nejsme ani trochu ješitní. Jsme něco jako nadlidi a vše děláme nejlíp. Nezdá se vám to? Jasně že se vám to nezdá, jde totiž o nadsázku a ta nás baví. Není totiž vždy úplně jasné, co je nadsázka a co není. Proto neberte naše "zaručené rady a tipy" vážně, jde pouze o jakousi formu vtipu, kdy si bereme na paškál banální situace a snažíme se naprosto vážně najít východisko. Protože když to neuděláme my, tak už doopravdy nikdo. Jsme totiž boží a předurčeni pro tento nelehký úkol.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama