Nový účes

2. května 2014 v 19:13 | Hank |  Rady a tipy
Po úterní schůzi máme nějaké náměty na články. Naivně se vždy předpokládá, že si vytvoříme obří hromadu nápadů a na nějaký čas bude vystaráno. S pocitem dobře odvedené práce odcházíme z naší schůze, a když přijde na věc a máme konečně něco napsat, tak s hrůzou zjišťujeme, že většina nápadů stojí úplně za starou belu. Takže škrtáme, vymýšlíme nové náměty a tak celkově vždy začínáme psát s pocitem lehké frustrace, ale nakonec to vždy nějak dopadne.

Tak třeba tento týden jsme se shodli, že by bylo velmi vhodné napsat článek na téma "posuzování svého vzledu". Samozřejmě z pohledu žen. Všechno to začalo velmi nevinně. Naše kolegyně přišla na schůzi v novém oblečení, s moderním účesem a čekala, že si toho někdo všimne. Mužská populace se spíš věnovala hledění do svého půllitru a tak z této strany kýžená pochvala nepřišla. Natož aby si toho někdo vůbec všimnul. Naštěstí nejsme v redakci jen samí ignoranští chlapi a všechno zachránila naše editorka, která onu změnu okamžitě zaregistrovala a hned holky měly téma na dobrou hodinku. I když "zachránila" asi není nejvhodnější slovo. Mužská část redakce byla s kyselým obličejem, výrazem pohrdání a nepochopení titulována jako primitivní individua, která by si všimla změny jedině v případě, kdyby přišla některá z dam nahá, či jinak vyzývavě oblečená. S tímto komentem se stůl rozdělil na část primitivních ignorantů a těch, které rozumí a dokáží náležitě ocenit snahu o upravený nebo nápaditý styling. Kolegyně navíc pyšně se samolibým výrazem ve tváři přiznala, že taky zhubla nějaké to kilo, což vlastně bylo důvodem k obměně šatníku.


Takže mezitím, než si ženské pokecaly o módních trendech, nebezpečí krabičkových diet a různých dalších důležitých tématech, my chlapi jsme přemýšleli o tom, jak z toho vyvařit nějaký ten článek. A šlo to tak nějak samo. Shodli jsme se, že tyto nenadálé změny, kdy partnerka či kamarádka zhubne, koupí si nové oblečení, náušnice nebo si zajde za litr ke kadeřníkovi, nás přímo děsí a vždy končí pohromou. Důvod je jednoduchý. Kdo jiný z pohledu partnerky by měl na změnu zareagovat než její přítel, manžel, milenec, zkrátka nejbližší chlap? Jenže to je přesně ten kámen úrazu. Chlap si neprohlíží partnerku pokaždé, když přijde domů. Prostě ví, že přijde a za nezvyklý jev považuje pouze to, když nepřijde. To, že nastala nějaká změna jde absolutně mimo něj, protože nemá důvod sledovat všechny tyto změny. Vůbec nejhorší situace nastane, když žena přijde domů a řekne: "Hádej, co je na mě nového?" Při této otázce se muž začne potit, protože si nedokáže vybavit, jak partnerka vypadala před týdnem, natož snad odhalit, co je na ní nového. A čas plyne. Z natěšeného výrazu partnerky, se pomale stává kyselý obličej a její snahy přiblížit muže ke správné odpovědi "nový účes" tím, že si pohrávají s vlasy a dávají je střídavě za uši a tak podobně, docílí akorát toho, že muž vyhrkne "Nový naušnice!" A každému je hned jasné, že je oheň na střeše. Prostě to nevnímáme, nekontrolujeme a nejsme tak všímaví jako vaše kamarádky. Nás to ani tak nezajímá. To si spíš dámy myslí, že je to důležité. Za nás chlapy můžu říct, že je to jen zbytečný peněžitý výdaj. Asi tak, jako některé ženské nechápou nutnost dát si s kamarády pár piv jednou týdně, tak my nechápeme, jak může někdo dát tisícovku za nový účes, který je ve většině případů skoro stejný jako ten předchozí, protože není přece možné zkrátit ty krásné vlasy víc než o centimetr.


A to stejné platí pro ostatní části těla. Ženy si zbytečně dělají mindráky z jejich nosu, tvaru chodidel, nehezkých kotníků a bůhví čeho ještě, ale můžu vám říct, že 96 % chlapů si toho nikdy nevšimne a ty zbylá čtyři procenta jsou prostě pořád a jenom čtyři procenta. A je úplně zbytečné se s pocitem jakéhosi přiznání nehezké pravdy o vašem nose rozčilovat nad odpovědí vašeho partnera, který naprosto upřímně řekne, že se mu ten zvláštní tvar nosu vlastně líbí a že vás to dělá zajímavou.Vy si přitom myslíte, že to říká jen kvůli vám a začnete mít z toho ještě větší deprese. Je to zbytečné. Chlapi si ženský až tak detailně neprohlíží a spíš se mrknou na prsa či zadek a nějaký nos je jim naprosto ukradený. I když to pro vás může být nepřestavitelný problém, většina chlapů si toho opravdu nikdy nevšimne. Takže buďte v klidu a zbytečně se nestresujte věcmi, které jsou pro drtivou většinu chlapů, s kterými byste mohly něco mít, naprosto nepostřehnutelné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama