Úvodník

Je to ve vašich rukou

13. května 2014 v 17:11 | Sudánec
Poslední dobou se může zdát, že to tu zanedbáváme, opak je však pravdou. Čas se stal našim nepřítelem a v soukromých životech se vyskytly situace vyžadující veškeré naše mentální schopnosti a především náš drahocenný čas. Náš nový a perspektivní kolega Dr. Wrong není až tak perspektivní, jak jsme doufali. Jeho snahy si sice velice ceníme, avšak poslední jeho výtvor, který měl být našim záchranným článkem na poslední dubnovou středu, kdy jsme já ani Hank neměli vůbec čas, nedopadl podle očekávání. Zkrátka a dobře to bylo tak vulgární a kontroverzní dílo, že jsme museli zasáhnout a z tohoto článku se stala takzvaná trezorová záležitost.

Možná by se Vám článek zamlouval, možná by se tím celý náš dosavadní styl obrátil zcela jiným směrem, jenže zpětná vazba od Vás čtenářů vázne jako jednání poslanecké sněmovny a nějakých směrodatných reakcí je jako šafránu. Pomalu ale jistě nám začínají docházet "slušná" témata, ve kterých bychom ženy neuráželi a při jejichž čtení by nedocházelo ke štěpení čtenářské komunity na dva nesmiřitelné tábory. Momentálně máme několik nápadů, které by ovšem mírně pozměnily styl našeho psaní a z recese a nadsázky by se stala spíše snůška hejtů a prasečinek. Popravdě je pro mě jednodušší napsat nějaký útočný článek na ženy nebo jejich chování, než se snažit kulantně popsat daný problém a hlavně nikoho moc nenaštvat a neurazit. To, že Dr. Wrongovi by takový styl vyhovoval, jsme se již přesvědčili a nyní je třeba se rozhodnout o našem budoucím vývoji.

Existují tři možnosti, které ovšem máte v rukou vy čtenáři. Můžeme se na to všechno vysrat a budeme mít svatej klid. Můžeme se snažit dál vařit z vody a vymýšlet nějaké články podobného ražení. Nebo přitvrdíme, nazujeme těžký boty humoru, vyvěsíme černou vlajku a začneme psát pěkně zvostra. Naše budoucnost tedy leží ve vašich rukou, a pokud nic nenapíšete do komentářů pod článek, na facebook, nebo nevyplníte dotazník, tak se na vás z vejšky vyserem a půjdem na pivo. Jo a proto se Vás Hank pokusí přivést k duševní pohodě, stavu rozjímání, možná i náhlého uvědomění si smyslu života a všeho svými zápisky z cest.

U Jeníka

2. května 2014 v 19:23 | Hank
Pokud navštěvujete naše stránky pravidelně, tak vám jistě nemohlo uniknout, že minulý týden jsme nevydali žádný článek. Jsme totiž jenom lidi a navíc máme každý svoje zaměstnání. A někdy se okolnosti sejdou tak nešťastně, že nikdo z nás najednou nemá čas. Nejenže nemá čas na napsání nějakého článku, ale tak obecně nemá čas vůbec na nic, kromě práce. A přesně tyto okolnosti se sešly napříč naší celou redakcí.

V úterý jsme měli klasické dostaveníčko na výborné Chotěboři v hospodě U Jeníka a dali jsme hlavy dohromady s jasným cílem a to napravením výpadku z minulého týdne. Nejenže máme nové články, ale připravili jsme anketu a posunuli se dál v práci na nových stránkách a úplně novém kabátě našich stránek. Abychom mohli tento přesun uskutečnit, je potřeba získat nějaké informace od vás, věrných čtenářů. Proto prosíme o vyplnění ankety, které zabere maximálně jednu pozemskou minutu.

A abyste neřekli, že se jenom flákáme a nedopřáváme vám každotýdenní porci dobrého čtení, přikládáme fotku formálního zápisu z naší úterní schůze, kde jsme žhavili naše upracované kebule do ruda a tímto předpokládáme, že naše selhání z minulého týdne bude odpuštěno.
Pro vyplnění ankety, klikněte na následující odkaz:

Doktůrek se nesere

17. dubna 2014 v 11:31 | Hank009
Nebyl jsem si ze začátku úplně jistý, jestli jsme s novým redaktorem udělali správnou věc. Přece jenom bylo potřeba nováčka zaškolit, seznámit ho s týmem a sdělit mu, jakým směrem se má jeho psaní a články ubírat. Navrhli jsme některá témata a důrazně upozornili, že se chceme prezentovat jako slušný a hlavně vtipný magazín, který bude čtenáře bavit. Nicméně se stalo to, co je pro nově příchozího naprosto typické. Po půlhodině školení vypnul, i když se tvářil, že všemu rozumí, uznale kýval hlavou a když jsme zjistili, že za slunečními brýlemi se skrývá spící člověk, neměli jsem sílu začít vysvětlovat celou problematiku znovu. Takže jsme se domluvili na námětech, na kterých bude pracovat a my mu potom řekneme, co udělal špatně.

Ve finále jsme zjistili, že nepochopil vůbec nic. Podle nás za to může hlavně ten spánek během přednášky. Možná že hodinová debata na téma se školením vůbec nesouvisejícím taky nebyla zrovna nejmoudřejší, ale kdo by chtěl v hospodě u piva mluvit jen odborně a věcně? To se prostě nedá. To by se dalo leda tak v nějaké kavárně, ale ty dobré se zavírají a do ostatních chodí různě divná individua.

Takže jsme nechali našeho "Dr. Wronga" takového, jaký je a řekli jsme si, že ho nijak usměrňovat nebudeme. A protože si nebere servítky vůbec s ničím, tak zase něco napsal. Udělejte si názor sami, podle nás je to takto správné. Nejsme přece Česká televize, abychom někoho usměrňovali nebo cenzurovali. A upřímně, ten mladej parchant se nám začíná líbit čím dál víc.

Nová krev

9. dubna 2014 v 9:31 | Hank009
Máme tu jednadvacáté století a pokrok je vidět na každém kroku. Je patrné, že lidstvo a celá civilizace se neustále posouvá dopředu, a tak ani náš magazín nemůže být výjimkou. Už je to nějaký pátek, kdy po pěti čepovaných pivech a pečeném bůčku na jedné z klasických schůzích MuRaŽe nás napadlo, že potřebujeme vnést do našich pavouky prolezlých webových stránek nějaký svěží vítr. A jak jsme řekli, tak jsme také udělali. Sice se tenkrát blábolilo o všem možném, jak máme obvykle ve zvyku, ale tento nápad převyšoval všechny ostatní a navíc přinesl nesčetnou řadu výhod.

Rozhodli jsme se do redakce přivést nového a hlavně ambiciózního člověka, který by to tu, jak se patří, rozčísnul. Tím pádem my ostatní nemusíme tolik psát a jak se říká, nové koště dobře mete. A protože vám to chceme naservírovat s plnou parádou, tak hned vychází jeho první článek, který nás velmi mile překvapil, už během čtení. Myslíme si, že tento autor má skvělou budoucnost a jsme hrdí na to, že mu můžeme dát prostor v našem poněkud upadajícím magazínu. Článek se jmenuje "Máme tu jaro" a bez obalu vysvětluje problematiku jarního šílenství v podobě shazování přes zimu nabraných kil navíc. Tak se pohodlně usaďte, otevřete si láhev něčeho dobrého a začtěte se do řádků našeho nového redaktora. A klidně mu to zpruďtě, ať si chlapec nemyslí, že si někam přijde a hned bude za hvězdu.

Váš názor nás zajímá!

21. března 2014 v 16:01 | Hank009
Určitě se vám už někdy stalo, když jste si kupovali nějaký prokukt, tak vám potom přišel e-mail nebo vám někdo volal a zajímal se o to, jak jste byli s daným produktem spokojeni. Pokud šlo o otravný e-mail, tak ten lze jednoduše ignorovat. V případě telefonu buď narovinu řeknete, že se nechcete k tomu vyjadřovat, anebo si vymyslíte nějakou výmluvu: "Teď nemám čas, jsem v práci,", nebo "Stěhuji se na Pluto," a podobně. Záleží na náladě. Jenže tyto informace jsou velmi důležité pro lidi, kteří se tou či onou věcí zabývají. Zjistí tím potřebné informace o tom, co dělají dobře a co naopak špatně. To dobré nechají a na tom špatném zapracují.
Proč o tom píšu? Stejná situace je teď v naší redakci báječného magazínu. Protože nemáme prakticky žádnou odezvu, nevíme, co se líbí či nelíbí a tak vše děláme tak, jak si myslíme, že to bude dobré. Jenže dělat něco bez jakékoliv odezvy je skličující. Člověk začne lehce pochybovat, že se asi nevydává dobrým směrem a že to, co dělá, čtenáře nezajímá. Má chuť to zabalit a neustále si klade otázku, jestli to má smysl.
Přitom to není jen o článcích, které si tu můžete přečíst. Je za tím skryto velké množství práce všech členů našeho odhodlaného týmu, dlouhotrvající diskuse, jak co udělat. Když nakonec něco dotáhneme do konce, což taky není vždycky, tak nevíme, jestli to bylo dobře.
Takže. Tady pod tímto článkem je takové tlačítko "Přidat komentář". Po dočtení tohoto článku si udělejte chvilku, klikněte na něj a napište váš názor. Ať už na články, grafickou podobu, jednotlivé autory atp. Můžete také napsat, co vám zde chybí a co byste uvítali. Klidně se svěřte s tím, na jaké téma by vás zajímal článek. My ta nejlepší témata vybereme, odborně se nad nimi (a nad sklenicí kvasného nápoje zlatavé barvy) pobavíme, napíšeme na danou problematiku nějaký blábol a vy pak zase napíšete komentář a dál už to znáte :) Velmi oceníme jakoukoliv kritiku a jak se říká v těch odrhovačkách na každé telefonní lince s automatem: "Váš názor nás zajímá!" Nebo využijte pole zpráva autorovi, ale nezapomeňte připsat svoji e-mailovaou adresu, v případě, že budete chtít odpověď ze strany naší redakce. Což ovšem neznamená, že pokud napíšete e-mail, tak vám vždycky odpovíme. Taky jsem jenom lidi.

Vyvolení

6. března 2014 v 11:15 | Hank009
Úvodník je od toho, aby shrnul informace publikované v právě vyšlém čísle, nastínil obsah nejzajímavějších článků a pokusil se na ně upoutat čtenářovu pozornost. Protože my tu máme dva články týdně a jeden z nich bývá zrovna ten úvodník, tak se musíme držet malinko odlišného stylu. Kdybych totiž chtěl upoutat na aktuální články, bylo by to jako uspořádat volby a mít jenom jediného kandidáta. Ne že by to nešlo, ale minulo by se to účinkem, navíc by to nebylo demokratické nebo by si lidé alespoň mysleli, že to není demokratické. A v tom případě by mohly začít protesty, demonstrace a volební komise by celou situaci musela zdlouhavě vysvětlovat a celé by se to zamotalo jak sluchátka v kapse.
Ale s tím se my trápit nemusíme. Máme totiž jasný cíl, výkonný tým lidí a ucelenou představu o podobě našich článků. Páteří našich příspěvků je pokus o vtip, humorné vyložení životních situací a nadsázka, kterou používáme prakticky vždy a všude. Vyjadřujeme se velice vážně. Tím myslíme smrtelně vážně. Každé jediné slovo a každá situace je cíleně mířena na všechny čtenáře, bez ohledu na věk, pohlaví, dosažené vzdělání a společenské postavení. Nechceme přece přemýšlet zpátečnicky a diskriminovat různé menšiny, většiny, společenství a už vůbec ne jakékoliv skupiny. Nebereme to na lehkou váhu a jsme si vědomi důsledků, které by mohlo takové chování zapříčinit.
Jsme totiž dokonalí, nikdo na nás nemá a zároveň nejsme ani trochu ješitní. Jsme něco jako nadlidi a vše děláme nejlíp. Nezdá se vám to? Jasně že se vám to nezdá, jde totiž o nadsázku a ta nás baví. Není totiž vždy úplně jasné, co je nadsázka a co není. Proto neberte naše "zaručené rady a tipy" vážně, jde pouze o jakousi formu vtipu, kdy si bereme na paškál banální situace a snažíme se naprosto vážně najít východisko. Protože když to neuděláme my, tak už doopravdy nikdo. Jsme totiž boží a předurčeni pro tento nelehký úkol.

Jak ho přimět, aby si holil podpaží

5. února 2014 v 10:12 | Hank009
Byl jsem požádán kolegyní, abych napsal článek o tom, jak přimět chlapa, aby si holil podpaží. Nejprve jsem měl kvůli tomuto tématu menší pochybnosti. Upřímně jsem si nedokázal představit, jak chlapa přinutit k čemukoliv. Ale nakonec jsem se do toho ponořil, prozkoumal všechny možné informace a pevně se rozhodl. Jsem přece muž a jako takový musím dostát slibům, které jsem dal. Nevyhýbavým a přesným způsobem teď popíšu, jak se může žena tohoto kýženého činu od chlapa dočkat. S naprostou upřímností a bez jakýchkoliv okolků jsem ochoten se k tomuto tématu vyjádřit. V žádném případě nehodlám chodit kolem horké kaše a používat podlé praktiky jako mazat med kolem huby nebo dokonce oddalovat řešení plácáním nesmyslů a kupením dalších prázdných vět. Tak tedy, odpověď na tu toto otázku zní: Nevím.
Člověk není vševědoucí a jednoduše nemůže znát odpovědi na všechny otázky. Zvláště pak na otázky, které nebyly položeny. To samozřejmě není tento případ, ale napadlo mě, že by bylo vhodné, abych to tu zmínil a obohatil vás tak důležitými informacemi, potřebnými k přežití v nekompromisním životním prostředí této doby, kde ostré lokty jsou nezbytnou výbavou k životu každého jedince.
Takový loket se často může stát loktem tenisovým, zvláště v případech nadměrného zatěžování, kdy je člověk nucen neustále odhánět od sebe dravé spoluobčany a chránit si tak svůj vzácný osobní prostor. Z lékařského hlediska je to nemoc chronická, laicky to znamená dlouhodobá a nevyléčitelná. Což jenom podtrhuje fakt, že to v dnešní společnosti není jednoduché a i taková banální věc, jakou je holení podpaží, vydá na pěkný úvodník.
Takže milá kolegyně. Zkuste svému protějšku navrhnout, zdalipak by mu nečinilo velké obtíže si jednou za čas tyto nevzhledně dlouhé lapače potu oholit. Jako důvod uveďte hygienické důvody, zakupte láhev vína, uvařte dobrou večeři a ono to nějak dopadne. Třeba vám řekne, že to nedělá schválně, abyste ho náhodou nenařkla z toho, že je metrosexuál. Držím palce.

O čem to je?

10. ledna 2014 v 11:41 | Hank009
Někde jsem četl, že úvodník má být stručný, výstižný a hlavně věcný. Nebudu to tedy zbytečně natahovat, psát nějaké bláboly, co nikdo nechce číst a budu se držet tématu. Jak jednoduché. Vlastně až moc. Dokázal bych si představit, že by to zvládl průměrný žák základní školy. Možná i z prvního stupně, pokud nechyběl na některá dříve probíraná písmenka.
Říká se, že dnešní děti jsou pořád hloupější a každá další generace je horší než ta předchozí. Otázkou ovšem je, kdo tyto výroky vydává. Určitě jste za svých mladých let slyšeli něco ve stylu: "Tohle by si za nás nikdo nedovolil." Nebo: "Tahle vaše generace míří na šibenici." Anebo dokonce něco takového: "Komunisty na vás, parchanti, ti by vás naučili, co je to pořádek!" Každopádně to svědčí o tom, že všichni starší lidé mají na mladší generace zkreslený pohled. Samozřejmě všechno zlé je zapomenuto, automaticky vymazáno z paměti a nakonec minulé generaci zbudou jen ty hezké vzpomínky. A když vidí ty kousky, které provádí dnešní mládež, tak nevěří vlastním opotřebovaným očím.
Jediné co zbude je sednout si k časopisu a ponořit se do záplavy kvalitního čtení. Čtení pro moderní ženu, která ví, co chce. Ne, to zní jako blbost. Prostě vám přinášíme něco, o čem si myslíme, že by dnešní žena měla vědět. Například jak být zdravá a krásná, moderní recepty, horoskopy, spoustu her a soutěží. Tohle zní taky jako blbost. Navíc to už tu je ve všech ženských časopisech. A to je pěkná nuda. Takže všechno ostatní kromě tohoto tu přesně najdete. A mnohem víc.

Průzkumy, výzkumy a skryté reklamy

10. ledna 2014 v 10:44 | Hank009
Pravděpodobně si z vás někdo všimnul toho, že v různých ženských časopisech a magazínech se píšou články se skrytou reklamou. Z nemalé části se jedná o průzkumy. V případě průzkumu totiž velmi záleží na tom, kdo ho zadával a jaké otázky byly daným respondentům kladeny. Stejné to je i s výzkumy. Stačí zadat kritéria tak, aby vedla jenom jedna cesta k výsledku a to k výsledku, který právě ten či onen zadavatel potřebuje. Nejhorší však je, když se na komentování výzkumů či průzkumů najme odborník na slovo vzatý. To pak dostanete naservírovaná fakta a navíc potvrzená odborníkem. Kdo by tomu nevěřil?
Uvedu na příkladu z článku s názvem: "Nejčastější mýty o kráse. Co na ně říkají experti."
Daným "expertem" byla jistá kosmetička a dermatoložka z jakési firmy. Firma byla uvedena, což je samozřejmě zavádějící a zavání to reklamou. Aby taky ne.
Mýtus číslo jedna: Sladkosti způsobují akné.
Zde se naše "expertka" vyjádřila zcela jasně. Na stav vaší pleti nemají sladkosti vůbec žádný vliv. Podle studie. Neuvádí se zde, jaké studie. Nevadí. Koneckonců tento poznatek bych bral za konečnou a zcela definitivní odpověď. Nicméně ne však naše dermatoložka. Ta totiž naznala, že podle ní, za vznik akné mohou vnější i vnitřní negativní vlivy. Řešením je samozřejmě pravidelné čistění pleti a úplně náhodou vám doporučí vhodný prostředek, který nabízí její firma. Pravděpodobně jde o špatně se prodávající produkt, což má zvrátit onen článek. To už ale kosmetička neuvádí, ale zřejmě nebudu daleko od pravdy.
Mýtus druhý: Hydratační krémy by se měly střídat.
Odpověď: Ani to podle kosmetičky není základ úspěchu. "Většinou je střídají ženy, které si neumí najít vhodný krém, neporadily se s dermatoložkou či kosmetičkou nebo podlehly kouzlu reklamy z televizních obrazovek," myslí si. Hydratační krém přitom podle ní není potřeba každou chvíli měnit. Důležité je vybrat si ten nejvhodnější podle svého věku, typu i stavu pleti.
A samozřejmě ochotně nabízí různé přípravky tohoto typu. Jinými slovy odbornice říká, že by ženy měly v tomto směru vyhledat odbornou pomoc (že by třeba zrovna její?), kde vám sdělí, co přesně máte používat. Klidně se vsadím o celou výplatu, že nepůjde o produkt konkurence.
Článek pokračuje, ale není nutné ho pro naše demonstrativní účely rozebírat celý. Sdělením toho článku je fakt, že v našem magazínu nebudeme uvádět smyšlené nebo na míru stavěné průzkumy a výzkumy. Nebudeme vám lhát ve snaze se tímto hanebným krokem obohatit. Chceme vás oprostit od tohoto špinavého bahna, jenž je k nalezení ve většině publikací určeným ženám. Nemáme to zapotřebí. Chceme vás bavit (v toto případě občas lhát budeme) a hlavně radit na základě vlastních zkušeností za účelem pomoci vám a ne nám k lepšímu platu. Děláme to pro zábavu a odměnou za naši práci jsou spokojené ženy, které si zaslouží, aby nebyly obelhávány a ovládány skrytou reklamou. Ve skutečnosti chceme jít jenom jednou týdně na pivo a mít tak pro to nějakou záminku. Takže spojujeme příjemné s užitečným a věříme, že se u toho budete taky bavit minimálně stejně tak jako my při tvorbě našich článků.
 
 

Reklama